Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7 tehlikeli sağlık hatası
#1
7 tehlikeli sağlık hatası

7 ,tehlikeli ,sağlık, hatası;yapilmasi,gerekenler,yapilmamasi,

Dr. Mehmet Öz, alışkanlık haline gelen sağlık hatalarının ciddi problemlere yol açabileceğini belirtti

1- Sabah esnetmesi yapmamak
(Burda dikkat edilmesi gereken husus esnetme hareketleri yaparken kas yirtilmalarina dikkat etmek gerekir, yani vücudunuzu haddinden fazla zorlmayin hislerinizle ne dereceye kadar esnetme yapacaginizi ayarlayin)
Esneme hareketleri yapmanın kalp krizi riskini azaltma, stresi hafifletme ve kan dolaşımına yardımcı olması gibi birçok faydası vardır.

2- Sabah kahvaltısını ihmal etmek .
Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu herkes duymuştur ve bu doğrudur. Kahvaltıyı öğün olarak atlamanın birçok negatif sonucu vardır.

3- Geç kalmak
Bir yere geç kalmak hayatınıza önemli derecede stres ekler. Kronik enflamasyona ve yüksek tansiyona sebep olabilir. Yıllar geçtikçe kalp kaslarınız kalınlaşabilir, bu da yaşınız ilerledikçe bir çok sağlık problemine sebep olur.

4- Bilinçsizce yemek yemek
iş yerinde birçok kişi öğleden sonra saat 3 civarında bir şeyler atıştırma ihtiyacı duyar. Bu atıştırmalık genelde kalori yüklü olup bilinçsiz yeme kategorisine girer. Vücudumuza ne aldığımızı düşünmeden bir şeyler yemektir.

5- Çok fazla oturmak
İstatistikler iş yerinde her oturduğumuz saatin ölüm oranını yüzde 11 artırdığını göstermiştir. Tüm gün oturduğunuz süre içinde 30 dakikalık bir aktivite zamanı yaratın.

6- Aile ve arkadaşlardan kopmak

Arkadaşlardan kopuk yaşamanın birçok sonucu vardır. Sevdiklerinizden izole yaşamak, bir stres kaynağıdır ve stresle sağlıklı ve yapıcı bir şekilde baş etmenizi engeller.

7- Düzenli uyumamak
Belirli bir uyku saati düzenine ve ritüeline sahip olmamak, kalitesiz ve yetersiz bir uykuya sebep olur. Yeterli uyku uyumamak diyabet hastası olmakla eşdeğerdir.

Signing of RasitTunca Original
By Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi