Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yüzyılın Buluşu "Bir TIK" Veli Ayaz
#1
Komik-1 
Yüzyılın Buluşu "Bir TIK" Veli Ayaz

Yüzyılın Buluşu
Bu gün size yüzyılın buluşunu açıklayacağım. Bu buluş bizzat bana Veli Ayaz’a aittir. Bu buluşu açıklarken bir hayli tereddüt içerisindeyim. Bu gün birleşik mi, ayrı mı yazılacağına bir türlü karar veremedim. Bir öğretmen arkadaşımdan yeni yazım klavuzuna göre artık her şeyin ayrı yazıldığını öğrendim.
Neyse gelelim benim buluşuma. Biliyorum açıkladıktan sonra bir çoğunuz gülümseyecek, bir çoğunuz da hadi oradan biz zaten biliyorduk diye düşünecek. İstediğiniz kadar tepinin, bu buluşumu kimseye kaptırmam. Size neden benim olması gerektiğini de ispat ederim. Amerika neredeyse herkes tarafından bilindiği halde bir gün Amerigo Vespucci bunun yeni bir kıta olduğunu söylemiş ve böyle farkına varılmış. Benimkisi de böyle önemli bir şey.
Biliyorsunuz bizim bir ŞEYimiz var. Bu ŞEY sayesinde her ŞEYi kolayca anlatıyoruz. Bu ŞEY sayesinde güzel Türkçemiz anlatım gücüne bir güç katmaktaydı. Artık bunu bir TIK daha yukarı taşıyacağız.
Malumunuz her şeyi ölçen bir birim var, sıcaklığı dereceyle, akımı amperle, gücü watt veya beygir gücüyle, basıncı barla ölçüyoruz. Bunun gibi her şeyin bir ölçü birimi var. Bu ölçü birimlerini anlatan satırları metrelerce uzatmak mümkün ama ben birkaç santimle keseceğim.


Gelelim bizim yüzyılın buluşuna. Düşünün şimdiye kadar iyiliğin bir ölçüsü yoktu. Halbuki varmış. Ben bunu bu sabah haberleri dinlerken farkettim. Spiker önümüzdeki hafta ortasında hava bir TIK daha iyi olacak deyince benim jeton düştü. Düşünün havanın iyiliyini bile TIKla ifade ediyoruz. Bir arkadaş gözüne PRP yaptırmış, bir TIK daha iyi oldu diyordu. Geçenlerde sordum dört TIK geriye gitti dedi. Gözünün görmesindeki iyiliğin ölçüsü bile TIK. Ben buluşumla Türkçemizin kavramları anlatma yetisini bir TIK daha iyiye götürdüm.
İşler o kadar ileri gitmiş ki ben yeni farkediyorum. Bu hava raporu benim idrakimi de bir TIK ileri götürdü ve düşünmeye başladım, geçenlerde iki delikanlı iki kızdan söz ederken birinin diğerinden bir TIK kadar daha güzel olduğunu söylüyor, diğeri yok o öbüründen bir TIK daha kilolu diyordu. Halbuki kilo bir ağırlık ölçüsü olmasına karşın bir kızın diğerinden ne kadar ağır olduğunu anlatmaya yetmiyor ve bizim mucizevi kelimemiz TIK yetişiyor.
Bu TIKı biz her alanda her şekilde kullanabiliriz.

Bu TIKla hayatımız bir TIK daha kolaylaşacak. Sizlerden ricam bu yazıyı herkezle paylaşın. Altına Veli Ayaz’ın paylaşımıdır yazma zahmetinden kurtararak işinizi bir TIK daha kolaylaştırmak için bu şekilde bir düzenlemeye gittim.
Ama biz ülke olarak bu iyilik ölçme birimimizi uluslararası tescillettirerek ülkemizi bir TIK daha iyiye götürelim. Bu TIK ne kadar yaygınlaşırsa hayat bir TIK daha kolaylaşacak, çünkü anlatmak için kelime aramak zorunda kalmayacaksınız. Bu sayede beyninizi daha az kullanarak bir TIK daha huzur bulacaksınız.
Bir TIK daha mutlu ve huzurlu günlere….

Yazan:
Veli Ayaz
ALINTI :
Flatcast fr

Signing of RasitTunca Original
By Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi